Široká lavička hráček si užila vysoké vítězství

Výhra mladších žaček nad Bohunicemi (26:9) měla pohodový nedělní nádech a příjemně tým naladila před odjezdem na turnaj do Prahy. Trenéři využili naplněnou soupisku, střídaly se pravidelně celé šestice, aby děvčata dostala rovnoměrný prostor do hry. Vítězná tykyna samozřejmě nechyběla.

12. kolo JM ligy mladších žaček (10. 4. 2022)

SK Kuřim – HK Bohunice 26:9 (8:3, 17:5)

Jihomoravská házenkářská liga mladších žákyň pokračovala dalším kolem v neděli 10. dubna. Za Kuřim proti Bohunicím nastoupily: Martina Sliwková 4, Dominika Kosmáková 1, Evelína Christine Pospíšilová 1, Nela Lepková, Kristýna Kubová, Hana Němcová 5, Klára Hodaňová 8, Alžběta Farkačová 3, Karolína Jandová 3, Eva Vlčková 1, Tereza Hušková, Magda Horáčková a brankářka Zuzana Straková. Číslo u jména znamená počet vstřelených gólů. Opět byla možnost střídat dvě šestky, což trenéři Petr Ondráček a Ladislav Dvořák v polovině poločasů vždy udělali.

Prvních 10 minut se hrála osobní obrana. Kuřimská děvčata se pustila s chutí do hry, svižně se pohybovala po hrací ploše, dokonce se snažila o dlouhé nahrávky a tak to bylo za tři minuty 4:0. Teprve potom daly bohunické házenkářky dva góly na 4:2. Nápor pokračoval, zůstalo však nevyužito několik šancí na vstřelení gólu, ale i tak skóre ve prospěch kuřimského družstva narůstalo a první část hry skončila 8:3. V osobce bylo kuřimské družstvo jasně lepší.

Po krátké přestávce pokračoval nápor kuřimských hráček, které daly pro ně nevídanou sérii 8 gólů a ve 20. minutě od začátku hry to bylo 17:3. Podílelo se na nich 7 hráček. Potom teprve začaly padat góly i do kuřimské branky. Po 25 minutách byl stav zápasu 17:5.

V poslední části hry se nic závažného a měnícího situaci nestalo. Kuřimské družstvo dalo opět šnůru, tentokrát jen 5 gólů, takže v 8. minutě druhého poločasu byl stav 23:6. Potom se opět začala obě družstva v prostřídané sestavě o vstřelené branky dělit a zápas postupně spěl ke konci a výsledku 26:9.

Kuřimské házenkářky byly lepší, ale družstvo Bohunic je teprve budováno a nemůže být mírou k poměřování herních dovedností našich mladších žákyň.